Безпечне водіння в дощ: ТОП-15 важливих секретів


Опубликованно 08.06.2020 14:24

Безпечне водіння в дощ: ТОП-15 важливих секретів

Весна 2020 року і початок літа не радують теплими днями. За даними метеорологів, у травні випало опадів чи не найбільше за сто років.

На допомогу водієві редакція bigmir)net підготувала матеріал, як вберегтися на мокрому дорожньому покритті.

У чому складність мокрого дорожнього покриття Автомобіль може втратити зчеплення з трасою.Найнебезпечніше час на дорозі – початок дощу. Перші краплі на трасі утворюють дрібні калюжки з маслами, пилом та іншими відходами, що перетворює дорогу на ковзанку.Навіть тонкий шар води на дорозі (менше 1 мм) знижує зчеплення шин з покриттям в два рази. Зливові дощі ще сильніше знижують його.Нові покришки краще “тримають“ дорогу, ніж зношені. А літня гума краще зимової. Протектор літньої шини має водовідштовхувальні канали, які перешкоджають акваплануванню (втрати зчеплення коліс з мокрим дорожнім покриттям).З-за високої швидкості на мокрій трасі у водія виникає відчуття “порожнього“ керма. Такий ефект викликаний відсутністю контролю над машиною. Новачок може запанікувати на трасі, що підвищить ризик ДТП.На мокрому дорожньому покритті збільшується гальмівний шлях машини. Якщо дорога не порожня, це може призвести до трагічних наслідків.

При їзді по мокрій дорозі потрібно максимально плавно рушати і гальмувати

Поради з водіння автомобіля в дощ: Краще не рухатися в дорогу з першими краплями дощу. В цей час дорога стає більш небезпечною, ніж в довгостроково триваюча дощ.Дотримуйтесь безпечної швидкості руху машини. Для нових покришок рекомендована швидкість становить 50 км/год, для зношених – ще менше.Намагайтеся не змінювати швидкість руху. Плавно виконуйте всі дії. Мінімізуйте маневри на мокрій дорозі. Вас може занести в бік або зовсім викинути у кювет.При переїзді калюж завантажте передню вісь машини. Для цього скиньте “газ“ або пригальмувати (плавно!) перед калюжею. Такий маневр збільшить зчеплення передніх коліс з дорогою. В цілому, калюжі потрібно проїжджати повільно, так як під водою може ховатися яма. При переїзді через пішохідні переходи, зупинки, перехрестя, поблизу кіосків, знаків та інших місць краще знизити швидкість до мінімальної. Раптово з'явився з нізвідки“ пішохід може не встигнути відскочити від їде авто.Тримайте збільшену дистанцію з іншими транспортними засобами. Використовуйте світлове позначення машини на трасі – увімкніть габаритні вогні і “противотуманки“.У разі посилення зливи, коли їде на зустрічній смузі транспорт погано проглядається, краще зупинитися на узбіччі і перечекати негоду. І не забудьте включити світлові сигнали.Провітрюйте салон автомобіля під час їзди. Це допоможе уникнути парникового ефекту, запотівання стекол. Не навантажуйте автомобіль великою кількістю багажу. Це негативно позначиться на маневреності та керованості машини. Вчасно міняйте покришки на колесах вашого ТЗ. Зношений протектор втрачає зчеплення не тільки на мокрій, але навіть на сухій поверхні.Завчасно перевіряйте тиск в шинах. Спущені, так само як і перекачані, камери небезпечні для їзди.Регулярно перевіряйте справність склоочисників. У разі зламаного “двірника“ їхати в дощ ви все одно не зможете.Якщо ви помітили на трасі в дощ водія, якому потрібна допомога – допоможіть або викличте патрульних.

Раніше ми повідомляли, коли потрібно включити поворотник на автомобілі.

Хочете знати важливі та актуальні новини раніше за всіх? Підписуйтесь на Bigmir)net на Facebook і Telegram



Категория: Авто Советы