Що таке іммобілайзер в авто і для чого він потрібен?
Опубликованно 24.05.2020 13:40
Статистика викрадень машин в Україні невтішна. Відсоток знайдених після викрадення транспортних засобів пригнічує ще більше. Тому водіям в сучасних умовах необхідно добре розбиратися в засобах проти викрадення. Bigmir.net розповідає, що таке “іммобілайзер“ і для чого він потрібен.Що таке іммобілайзер
Вже з назви можна зрозуміти спосіб дії приладу. З англійської immobilizer можна перевести як “обездвижувача“. Так чи інакше пристрій знерухомлює автомобіль при спробі його викрадення.
Цікавий факт: Перші іммобілайзери з'явилися ще в 80-х роках у Радянському Союзі. “Розробниками були власники автоЯк працює іммобілайзер
По конструкції іммобілайзери можуть бути різними. Наприклад, одні розмикають електричні ланцюги автомобіля, відповідальні за запалювання або подачу палива, тоді як інші по CAN-шині програмно блокують запуск двигуна.
Як правило, для розблокування служить ключ або брелок, який, потрапляючи в замок запалювання або просто в радіус впізнання блоку іммобілайзера, відключає останній і дозволяє безперешкодно завести двигун.
Важливо: При виборі протиугінної системи зверніть увагу на мітку-брелок (вона повинна бути надійною і вологостійкої), а також на габарити самого блоку (чим він компактніше, тим його легше сховати)Які бувають іммобілайзери
Штатні имобилайзеры зручні в користуванні (зазвичай використовується для розблокування просто ключ або брелок - додаткових дій не потрібні). Тим не менше їх легше зламувати, так як автовикрадачі зазвичай знають, куди їх встановлюють на заводі.
Велика частина сигналізацій має у своєму складі власний додатковий імобілайзер, який встановлюється додатково до штатного. Такий прилад можна встановити куди завгодно в авто і знайти його викрадачам набагато складніше.Види іммобілайзерів:Контактні пристрої, які активуються тільки за допомогою контактного ключа.Безконтактні - іммобілайзери, які активуються за допомогою транскодера, мітки або карти.Також існують протиугінні системи, скануючі відбиток пальця власника авто.
Чим іммобілайзер відрізняється від сигналізації?
З таким питанням стикаються деякі власники авто, які бажають заощадити. Звичайно, краще встановити сигналізацію і, іммобілайзер, так як це дві різні системи. Сигналізація повідомить господаря про можливу крадіжку або шкідництві, а іммобілайзер запобігає викрадення. Тому дані пристрої не є взаємозамінними, але вони відмінно доповнюють один одного.
Важливо відзначити, що багато сигналізації мають в комплекті додатковий імобілайзер, який можна встановити в пару до основного. Це пристрій можна встановити в важкодоступному для потенційного злодія місці.
Порада: При користуванні пристроєм стежте за рівнем заряду акумулятораСкільки коштує іммобілайзер в Україні
Ціна пристрою залежить від фірми-виробника і, звичайно, від технічних характеристик. Наприклад, найдешевша протиугінна система обійдеться в 1200 грн. Це пристрій з діалоговим кодом захисту і одним брелком. Іммобілайзери інших виробників коштують дорожче - від 2 до 4 тис грн. Ці пристрої характеризуються розширеним функціоналом.
Важливо: Майте “на запас“ хоча б один додатковий ключ. Зберігайте його будинку
Раніше повідомлялося, що поліція розповіла, як захистити свій автомобіль від викрадення.
Категория: Авто Советы